piątek, 21 styczeń 2022

Producent ekogroszku, dostawca węgla i maszyn budowlanych

ADAMEX z Podolsza to firma z tradycjami, która rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku jako Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe „ADAMEX” Adam Kosowski. Od samego początku jest własnością prywatną. W roku 2016 nasza firma została przekształcona w spółkę, co tylko dowodzi temu, że wciąż rozwija się dynamicznie. Zatrudniamy ponad dwudziestu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

Obecnie zajmujemy się produkcją ekogroszków: STRONG®”, ENERGY PLUS” (dawniej "JARET PLUS" produkowany przez firmę ADAMEX) oraz wzbogaconego ekomiału „RETOTER®”, sprzedażą hurtową i detaliczną (również drogą internetową - http://ekogroszekplus.pl/) miału oraz węgla o różnym stopniu granulacji, luzem i workowanego. Oprócz tego, że zapewniamy Klientom dowóz zamówionego u nas towaru na terenie całego kraju, świadczymy również usługi w zakresie transportu materiałów sypkich jak i przewozów platformą niskopodwoziową, samochodami z HDS. Od wielu lat zajmujemy się również sprzedażą maszyn budowlanych - w naszej ofercie znajdziecie Państwo używany sprzęt (przesiewacze, kruszarki, ładowarki, koparki, maszyny przeładunkowe, spychacze, wozidła, taśmociągi oraz inne maszyny i akcesoria) marek najbardziej cenionych na rynku, w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto zajmujemy się wynajmem lokali biurowych i pomieszczeń składowo – produkcyjnych na południu Polski.

Dlaczego „ADAMEX”…? Od wielu lat jesteśmy jednym z wiodących odbiorców węgla z TAURON – Wydobycie S.A. Posiadamy dużą bazę sprzętowo – transportową oraz skład węglowy w Podolszu. Tu mieści się nasz zakład produkujący ekogroszki, w którym odbywa się też ich konfekcjonowanie. Szanując prawa Klientów do pełnej informacji o zakupionym produkcie, na opakowaniach każdego z nich zamieszczamy szczegółowo opisane parametry a także dane kontaktowe naszej firmy. Jako autoryzowany producent posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty świadczące o jakości naszych ekogroszków, poparte badaniami laboratoryjnymi.

Na podstawie umów zawieranych bezpośrednio z producentami węgla jesteśmy w stanie realizować terminowe i stałe wielkości dostaw materiału opałowego. W ten sposób oferujemy Państwu węgiel po jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach.

Jako dynamicznie rozwijająca się firma wciąż szukamy nowych partnerów jak i kierunków rozwoju na rynku lokalnym oraz ogólnopolskim. Kilka lat temu oddaliśmy do użytku supermarket Biedronka w Babicach oraz duży lokal biurowy w Libiążu.

Nie zapominamy oczywiście o potrzebach osób młodych, jak i tych, które potrzebują wsparcia i pomocy. Od kilku lat jesteśmy głównym sponsorem cyklicznej imprezy "ADAMEX CUP", w której młodzi piłkarze z południa Polski rywalizują - w poszczególnych kategoriach wiekowych - na parkiecie spytkowickiej hali sportowej. Angażując się w działalność charytatywną, w grudniu 2013 roku wsparliśmy finansowo licytację płyty Anny Wyszkoni, z której cały dochód został przekazany na rzecz Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu (więcej napisano tutaj).

Nasza wizytówka…? Zapewne jest nią staranna współpraca ze wszystkimi naszymi kontrahentami i partnerami, nakierowanie na satysfakcję wszystkich naszych klientów i na działania zmierzające do tworzenia kolejnych, nowych miejsc pracy dla osób z Zatorszczyzny i okolic oraz efektywność w podejmowanych działaniach.